• میزگرد بررسی علل خشونت در ضرب و جرح عمدی و راههای پیشگیری از آن در استان یزد

   میزگرد بررسی علل خشونت در ضرب و جرح عمدی و راههای پیشگیری از آن در استان یزد

   میزگرد بررسی علل خشونت در ضرب و جرح عمدی و راههای پیشگیری از آن در استان یزد

   میزگرد بررسی علل خشونت در ضرب و جرح عمدی و راههای پیشگیری از آن در تاریخ 97/07/19 در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران –(ایرنا) با حضور کارشناسان پزشکی قانونی و دادگستری برگزار گردید.

   به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی در ابتدای میزگرد معاون قضائی دادگاه عمومی وانقلاب شهرستان یزد درخصوص انواع جرائم و پرونده های ارجاعی به دادگستری مطالبی را ایراد نمود و تشکیل معاونت پیشگیری از وقوع جرم در سال 89 را قدمی ارزنده در راستای کاهش جرم بخصوص ضرب و جرح عمدی دانست.

   فرهمند زاده بیشترین عوامل وقوع ضرب و جرح عمدی را پایین بودن آستانه تحمل افراد در سطح کشور ، عدم نداشتن مهارت ارتباط با دیگران ، وضعیت بد اقتصادی ، بیکاری ، استفاده نادرست جوانان از فضای مجازی ، عدم برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان و نداشتن روحیه ایثار در افراد بیان نمود.

   در ادامه ، صفری رئیس شعبه 106 کیفری 2 دادگاه به مجازاتهای در نظر گرفته شده برای جرائم ضرب و جرح عمدی و غیرعمدی را اشاره کرد و اظهار داشت ضابطین قضایی مجریان قوانین مصوب در قانون مجازات اسلامی میباشند و با توجه به ادله و شواهد موجود رأی مناسب را صادر میکنند .

   دکترمیرجلیلی ، کارشناس پزشکی قانونی علل وقوع خشونت در ایراد ضرب و جرح را با توجه به مسائل و مشکلات مراجعین به پزشکی قانونی در سه بعد اقتصادی –اجتماعی – فردی خلاصه نمود .

   وی افزود آموزش روابط اجتماعی باید از همان ابتدای کودکی و ورود به دبستان تا مرحله نوجوانی و ورود به دانشگاه به افراد داده شود تا در برخورد با مشکلات و ناهنجاریهای جامعه بهترین راه کار را بجای خشونت انتخاب کنند.

   میرجلیلی فرهنگ سازی جهت افزایش روحیه عفو و گذشت در بین جامعه از طریق نهادهای ذیربط ، آگاهی دادن افراد به عواقب ارتکاب جرم از طریق صدا و سیما ، شناسایی افراد بیمار در جامعه و لزوم فراگیری آموزش های لازم قبل از ازدواج را بعنوان راه کارهای مناسب جهت پیشگیری از وقوع ضرب و جرح عمدی بیان کرد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: